Regisztrációjával hozzáfér a letölthető feladatokhoz, vizuális eszközökhöz és hozzászólhat a fórumhoz is, amennyiben elfogadja az Adatkezelési szabályzatot.
Elfelejtettem a jelszavam - Elfelejtettem a felhasználónevet
A Salva Vita Alapítvány 1996 óta támogatja a fogyatékos emberek munkavállalását speciálisan kidogozott módszertannal.:
"Munkánk során arra törekszünk, hogy a hozzánk jelentkező munkáltatókat és munkavállalókat alaposan megismerjük, feltérképezzük erősségeiket, korlátaikat és meghatározzuk azokat a területeket, amelyeket esetleg fejleszteni kell a sikeres munkavállaláshoz, foglalkoztatáshoz. A felmérés eredménye alapján, egyéni szükségletek szerint történik a felkészítés.
Könnyen érthető útmutató munkavállaláshoz c. kiadványuk letölthető itt: Én is dolgozom
A Kézenfogva Alapítvány szolgáltatásai a fogyatékos, illetve megváltozott munkaképességű munkavállalók számára elérhetőek. Megváltozott munkaképességű munkavállalón a 2011. évi CXCI. törvény 22.§-ban meghatározott személyeket értik, elsősorban számukra tudják elősegíteni a sikeres elhelyezkedést.
A munkaerő közvetítést a projekt ideje alatt két munkaerőpiaci tanácsadó végzi. A munkaerőpiaci tanácsadók kiképzett Lantegi szakértők, így képesen a fogyatékos személyek munkaképességének felmérésére, és javaslatot tenni a megfelelő munkakör kiválasztására.
Új képzési központot adott át Fóton Soltész Miklós szociális és családügyért felelős államtitkár és Dominique Ducoux, az Auchan Magyarország vezérigazgatója szerdán. Az új oktatási centrum tevékenységében jelentős helyet foglal el a megváltozott munkaképességű dolgozók képzése.
Soltész Miklós a központ átadásakor kiemelte: minden nagyvállalkozásnak kitüntetett szerepe van abban, hogy felhívja a figyelmet a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására. Az államtitkár hozzátette: mind a cég, mind a készítők számára előnyt és segítséget jelentene, ha az áruház polcain megjelennének azok a termékek - feltüntetve például a Segítő vásárlás védjegyet -, melyeket az állam által is támogatott, közel 350 cégben állítanak elő megváltozott munkaképességű emberek.
Dominique Ducoux, az Auchan vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy "a vállalat értékét nem a beruházások, hanem az ott dolgozó emberek jelentik - ezért is olyan fontos a folyamatos képzés".
Kiss Virág, a vállalat foglalkoztatást támogató hr-vezetője az MTI-nek elmondta: a társaság 2009 óta ad munkát megváltozott munkaképességű embereknek, s 2010-ben elnyerték a Fogyatékosság-barát munkahely címet.
A cég jelenleg 150 ilyen dolgozót foglalkoztat, ami a teljes létszám 2,25 százalékát jelenti, mind a 19 áruházban, illetve a központi szolgáltatási egységben dolgozik megváltozott képességű ember. A 150 munkavállalóból 37 (25 százalék) a hallássérült, s a cél, hogy az év végéig minden áruházban foglalkoztassanak siket vagy nagyothalló munkatársat. Kiss Virág hozzáfűzte: új munkaköröket is létrehoztak, elsősorban autista, illetve enyhén értelmi sérültek számára, a céget ebben a tevékenységében a Salva Vita Alapítvány segíti.
Az újonnan kialakított képzési centrumban hét - köztük egy számítógépes - oktatóterem van, valamint pihenőhelyiség és étkező. A beruházás összesen 13 millió forintba került.
Az idén 15 éves Auchan Magyarország Kft. 19 áruházat üzemeltet és mintegy 8000 főt foglalkoztat. Az áruházlánc jelentős gazdasági szereplővé vált az elmúlt 15 évben, az eddigi, mintegy 200 milliárd forint értékű magyarországi befektetéssel.
Foglalkozzunk Vele!
Fókuszban az autizmussal élő emberek munkavállalása
A kiadványt szerkesztette Dénesné Spitzer Éva
Kiadta: AURA Autistákat Támogató Közhasznú Egyesület
Budapest, 2010
Autizmussal élők a nyílt munkaerőpiacon
A riport itt olvasható: Magyar Narancs
Értelmi sérült és autizmussal élő személyek foglalkoztatása gyorséttermi láncnál
A Salva Vita Alapítvány és a McDonald’s Magyarországi Étterem Hálózat Kft. 2010. augusztus 31-vel kezdte meg a két évig tartó projekt megvalósítását az Európai Unió támogatásával és az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával a TÁMOP 2.4.2. B-09/2-KMR „Hátrányos helyzetűeket foglalkoztató szervezetek fejlesztése - Befogadó munkahelyi gyakorlatok támogatása” című pályázati konstrukció keretében.
A projektet a Salva Vita Alapítvány a Támogatott Foglalkoztatás és Munkahelyi Gyakorlat szolgáltatások komplex módszertanait felhasználva hajtja végre, a McDonald’s Kft. pedig mint konzorciumi partner vesz részt a megvalósításban.
A projekt 20 értelmi sérült, illetve autista személyt von be Támogatott Foglalkoztatásba, közülük 16 főt helyez munkába a McDonald’s Kft. éttermeiben, ezzel növelve a befogadó munkahelyek számát és a tartós foglalkoztatást, integrációt biztosítva a célcsoport számára.
A projekt egyrészről az értelmi sérült és autista személyek társadalmi beilleszkedését, integrált foglalkoztatását támogatja, másrészről a munkáltatói befogadó szemléletmódot alakítja. Azzal, hogy a projektben egy gyorsétterem-láncot képviselő multinacionális vállalat a befogadó munkahely, a hosszú távú együttműködést, ill. a befogadó munkahely modell országos elterjesztését is megalapozza a projekt, példát mutatva más munkáltatók számára.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.
Forrás: http://mcdonalds.hu/HRWizard/TAMOP.aspx
A megvalósítás:
A „Helyükre kerülnek a hiányzó láncszemek” projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg a TÁMOP 2.4.2. B-09/2. pályázati konstrukció keretében.
A projekt keretében jelenleg már 15 értelmi sérült és autizmussal élő ügyfelünk dolgozik a McDonald’s budapesti és Budapest környéki éttermeiben.
Az elmúlt hónapokban kérdőívek segítségével mértük fel, hogy ügyfeleink és a munkáltatók mennyire elégedettek a projekt megvalósításával.
Az eredmények nagyon pozitívak lettek:
a McDonald’s étteremvezetői nagymértékben elégedettek ügyfeleink felkészültségével, munkájuk minőségével, a hiányzások mennyiségével és a munkahelyi közösségbe való beilleszkedésükkel is;
ügyfeleink, a munkavállalók teljes mértékben elégedettek az Alapítvány szolgáltatásaival és az arról adott tájékoztatással, úgy érzik, hogy a megfelelő munkahelyet találtuk meg számukra, és örülnek, hogy ott dolgozhatnak.
A projekt keretében havonta egy alkalommal Dolgozói Klubon találkoznak a McDonald’s-ban dolgozó ügyfelek. Itt a mentorok támogatásával játékos feladatokon keresztül lehetőség van a tapasztalatok és sikerek megosztására, az esetleges nehézségek megbeszélésére, megoldási stratégiák közös kidolgozására. A Klubhoz a McDonald’s biztosítja a helyszínt.
A „Helyükre kerülnek a hiányzó láncszemek” projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg a TÁMOP 2.4.2. B-09/2. pályázati konstrukció keretében.
Forrás: www.salvavita.hu/
MAGÁZÓNA
Nyílt piaci munkavállalásra felkészítő 10 alkalmas klubfoglalkozás indul az Aura Egyesület szervezésében 2012. szeptemberétől Budapesten, dolgozni vágyó +16 éves fiatalok számára.
A foglalkozásokat Farkas Edit gyógypedagógus, foglalkozási rehabilitációs szaktanácsadó vezeti.
Jelentkezés és érdeklődés a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, vagy a 06/70/425-1336 telefonszámon.
Forrás:
Egy telefonos felmérés szerint 305 szervezetből egy esetében fordult csak elő autizmussal élő alkalmazott. Más fogyatékos csoportokban ugyancsak sok a munkára váró ember, nem kis részben azért, mert a foglalkoztatásukat segítő civil szervezetek anyagi háttere még mindig megoldatlan.
Berta László (HR Portál) cikke az autizmussal élők munkapiaci helyzetéről ítt olvasható:
http://www.hrportal.hu/hr/jol-dolgoznanak-de-keves-eselyuk-van-az-autistaknak-20110113.html