Florita: jó, hogy van, aki ebből a témából írja a szakdogát.

Egy jó szakdolgozat mindig valami nagyon konkrét dologra megy rá. Kívülről belülre építkezik, mint egy hagyma. Legtágabban maga az autizmus, tünetek ilyesmik. Aztán belül a konkrét kérdés, amit boncolgatni fogsz. aztán erre épül a kérdőív, vagyis az összes kérdés végül erre a problémakörre fog utalni. Aztán levonod a tanulságot. De ezt biztos elmondta a konzulensed is. A lényeg, (legalábbis én eddig ezt tapasztaltam,) hogy valami újdonság legyen a témában. Pl a terhesség és az az alatti hatások, az autizmus és a balkezesség, az étkezési problémák gyakoribbak-e mélyebben érintett gyereknél... Fogalmam sincs ezek tényleges viszonyairól, csak példák. A lényeg, hogy valami konkrét apró dolgot lehet kiválasztani, és az szépen felépíti magának az egész szakdogát, és behatárolja a kérdőívet is.
Szanya jól mondja, nem személyes interjút kell készíteni, mert az nem fog menni, hanem egy netes kérdőívet kell kitölteni velünk.
És Süni is jó tanácsot adott, előbb ismerkedj meg az autizmussal általánosságban, akkor könnyebb kiválasztani a témakört ezen belül, ami téged érdekel.
Szívesen töltögetünk ilyen kérdőíveket, minél többen foglalkoznak Magyarországon az autizmussal, nekünk annál jobb.