LOGIN
Regisztráció
Avatar
Nincs még fiókja?

Regisztrációjával hozzáfér a letölthető feladatokhoz, vizuális eszközökhöz és hozzászólhat a fórumhoz is, amennyiben elfogadja az Adatkezelési szabályzatot.

Elfelejtettem a jelszavam - Elfelejtettem a felhasználónevet

Felhasználó
Jelszó
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó:
Beszélgessünk a mindennapokról, sikerekről, problémákról, hírekről, programokról.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: Költözés autista gyermekkel

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38211

  • zskriszta
  • zskriszta profilkép
Ugy legyen... Remelem, hogy jo uton jarunk. 4 honap alatt sok pozitiv valtozas volt, es naprol napra ugyesebben felfedezik a jatszoteret. Ma Balint egy masik kisfiuval labdazott, figyelik, mit csinalnak masok, es utanozzak. Mar mindketto egyedul csuszdazik a nagyjabol 180 centis csuszdarol, bar kozben en fraszt kapok toluk, mikor esnek le... Nem tudom, hogy a valtozasok a dietanak koszonhetok-e (elhagytuk a glutent es a kazeint), vagy a gyogypedagogianak?... Oszinten szolva hajlamos vagyok inkabb az elsore szavazni, bar a gyogypedagogia is biztos sokat jelent. Nagyon jo tanacsokat adnak, mit hogy oldjunk meg a fiuknal, de az emesztesuket biztos a dieta rakta rendbe, az pedig befolyasolja az alvas minoseget, az etkezes hosszat, es azt is, mennyire kepesek figyelni a kulvilagra?... Remelem, igazad lesz, es nemsokara eljutunk a kepekkel valo kommunikacioig, es a beszedig...
De egyszerre csak egy lepest! :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38212

  • zskriszta
  • zskriszta profilkép
A Koraiban ilyen tekintetben ahogy en tudom, nem tul rugalmasak, de egy kerdest megerne a dolog... Ilyenkor a Korai szervezi, hogy szakertok jojjenek, akik hozzak magukkal a teszthez valo jatekokat, ha kisebbekrol van szo, bar nekunk a legutobbi vizsgalatnal gondolom Korais lehetett az egyik ember, mert azokat hasznalta, amik ott a szekrenyben voltak. Vegulis azokat is ki lehetne vinni hazhoz...
Nalunk is para van ismeretlen helyen, de ha ugyes a gyogypedagogus ez lekuzdheto, a 14 kilos fiukat meg azert meg elbirjuk kezben, siman bevisszuk oket, es kesz...
Varakozni egyebkent eddig sokat nem kellett. Mi az eloterben ultunk le, ami egy uvegezett helyiseg, igy valamennyire megnyugtatobb volt nekik a park, fak latvanya, mintva szuk ter. Az Izabella utcatol felek, mert allitolag be kell majd oket vinni. Tuti belehergelik majd magukat egy oriasi hisztibe...
A fejenallas egyebkent nalunk is nyero. Porges volt meg rengeteg, de azt szerencsere mar kezdik elhagyni. A koltozessel sok dolog pozitiv iranyba valtozott.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38213

  • zskriszta
  • zskriszta profilkép
Mi ezertvalasztottuk az ABA-t. Ok videkre is hazhoz mennek, ugy tudom.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38214

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Az Izabellában jó szakemberek vannak és nekünk nem kellett sokáig várni, de a váró nagyon pici és kevés játék van, szóval azt túlélni nem egyszerű. Viszont a kicsiket csak óvodakezdéskor szokták behívni. Legalábbis minket csak akkor hívtak. (De nem ide, hanem a Fráterbe, szóval az Izabellában lehet más a rendszer.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38215

  • zskriszta
  • zskriszta profilkép
Hozzank kijar par ABA-s tapaszttalattal mar biro egyetemista ABA-zni, meg foglalkozni a lurkokkal, mert egyszerre kettonek csak igy lehet foglalkozast tartani, de mi Budapesten lakunk.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38216

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
TEACCH-est is lehet házhoz hívni, csak kevesen vannak és drága mulatság. Bár az ABA is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38217

  • zskriszta
  • zskriszta profilkép
Az enyeim jovo aug. -ban lesznek csak ovodakotelesek, de ha rank mosolyog a szerencse, akkor olyan csaladi napkozibe tudom majd oket vinni innen 10 percre gyalog, ahol van szenzoros integracios trening es AYRES torna is, es tobb autizmusban erintett gyerek is jart mar hozzajuk, fel vannak ra keszulve. Hetfon megyek be beszelgetni a nevelokkel. Egyelore valoszinu varolistasok leszunk. Igy viszont maradnank majd remelhetoleg a csanaban egy darabig, mar ha jo lesz a fiuknak, az ovit nem biztos, hogy eroltetem... (Ott a dieta nem ellenorizheto, en nem adhatok be etelt nekik, amit en fozok, gyogypedagogia nem jar nekik, ha a Koraiba is viszem oket, ha jol tudom...)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38218

  • zskriszta
  • zskriszta profilkép
Az egyik babysitterunk TEACCH-es is, de ismeri az ABA-t is, es elfoigadja, hogy aztt kezdtzuk el most. Azt mondja, egyelore meg nem nagyon tudna TEACCH-el mit kezdeni a fiuknal, de ha ugy alakul, es meg jar hozzank (remelem, fog), majd valtunk.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38219

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
A szit/ayres az jó ha van, de lehetőleg ingyen (ugyanis azt sok esetben az önkormányzati ovik is tudják biztosítani), magában viszont kb. semmit nem ér. Ha a csana tud TEACCH-est, vagy ABA-st, na az jó lenne. (Van olyan magánovi, ahol van.)
Viszont az önkormányzati ovi is tud jó lenni (szerencse kérdése) és a Koraiban régen úgy volt, hogy ha az ember teljes árat fizet, akkor nem bukja az állami fejlesztést. És vihetsz be kaját. Én is vittem végig. Kell hozzá a helyi ÁNTSZ-től engedély.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38220

  • zskriszta
  • zskriszta profilkép
Ingyen Szit, Ayres onkormanyzati oviban?... Igaz, mi bolcsiben voltunk, mert egyelore nalunk iden bolcsi jon meg, de ott a heti egy ora gyogypedagian tul, amirol nem tudtuk meg, pontosan milyen mast nem tudnak biztositani. Sajnos olyan csanarol se tudok, ahol lenne barmilyen gyogypedagogus, es fogadnanak is minket. Az egyetlen ilyen hely, amirol tudomasom van megtelt. Nekem az egyik csanaban azt mondtak, mehet a sajat gyogypedagogusunk, sot, csak akkor fogadjak heti 2 delelott a fiukat, ha visszuk a sajatunkat, csak akkor ugye fizetni kell a csanat, meg a gyogypedagogust is. Anyagilag csod...
Az onkormanyzati ovik ellen se lennek, ha valami normalis fejlesztes lenne, de eddig en ilyenre nem bukkantam... Szegregalt ovira igen, ahol akkora a tuljelentkezes, hogy 5 eves kortol 2 ev varakozas utan talan van esely a felvetelre, de halmozottan serulteket vesznek fel inkabb. Az enyemek remelem, nem azok... :-(
Korai- teljes ar: igen, lehetne igy, de uj torvenyek vannak, es valoszinu gyorsan meg kene valniuk tolunk, hogy meglegyen a megfelelo mennyisegu gyerek, akik onnan kapjak a fejlesztest alapjaraton is. A tobbiektol lassan meg kell valniuk, ugy nez ki.
Kaja: a bolcsiben a vezetono kerek perec kijelentette, hogy nem vihetek be kajat, mert hogy nincs ANTSZ engedelyem. ANTSZ engedelyt hogy lehet szerezni? Azzal talan meg lehetne gyozni, de nem tudom, harcoljak-e a dologert... Messze van az allami bolcsi, tomegkozlekedessel meg a sracokkal nehezen tudnam megkozeliteni. Ok nem annyira tomegkozlekedes kompatibilisek, nekunk meg csak egy autonk van, es azzal a ferjem jar dolgozni. Reggel meg elvinne minket, de hogy kerulnenk haza delben?...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38221

  • uaim888
  • uaim888 profilkép
Delej utcáról tud valaki valamit hogy érdemes e oda menni? Mi oda szeretnénk de nem igazán ismerjük Őket sem.
Ilyen itthoni terápiára hol lehet szakembereket találni akik kijönnek? Gyógypedagógust sem sikerül
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38223

  • uaim888
  • uaim888 profilkép
Nekem kb egy éves korától kazein és gluténmentes diétán van a babó kihagytuk mindkettőt azóta de nem tapasztalunk igazi fejlődést ezáltal. Biztos segít de nem ezen múlik szerintem. Most 3,5 éves.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38225

  • zskriszta
  • zskriszta profilkép
Nalunk erezheto volt a fejlodes, valtozas. Nagyon jo erzes, mikor pl eszreveszik, ha hazajovok, bujnak hozzam, ha meglatnak. :-) Az elejen ez se volt. Eleg sok kepesseguk visszatert.
Lehet, nalatok masra is erzekeny. Voltatok mar allergia, vagy etel intolera teszten? Mi ujjbegy szuroson voltunk. Probaljuk kihagyni az etrendjukbol azokat a dolgokat, amire intoleransak.
Hazhoz jovo szakember Budapest teruleten vagy vonzaskorzeteben kene, vagy videken?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38227

  • uaim888
  • uaim888 profilkép
Ezek a változások nálunk a homeopátiától indultak be:) Legalábbis mi látunk összefüggést. A diéta hatására kicsit jobban aludt ennyi. Hasfájások nem voltak és zöld kaki is megszűnt.
Vácon élünk itt kéne szakember.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Költözés autista gyermekkel 8 éve 9 hónapja #38228

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.047 másodperc