LOGIN
Regisztráció
Avatar
Nincs még fiókja?

Regisztrációjával hozzáfér a letölthető feladatokhoz, vizuális eszközökhöz és hozzászólhat a fórumhoz is, amennyiben elfogadja az Adatkezelési szabályzatot.

Elfelejtettem a jelszavam - Elfelejtettem a felhasználónevet

Felhasználó
Jelszó
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó:
Frissen diagnosztizálva

Téma: Asperger-szindróma

Válasz: Asperger-szindróma 12 éve 1 hónapja #4629

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Az enyém meg 11 előtt nem alszik el. Ráadásul most az előző éjszakát végigköhögte, nem aludt semmit, ezért ma beájult délután, nem bírtam felrázni, ezért aztán most éjjel 1-ig fönt lesz. :unsure:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 11 hónapja #6194

  • andidem
  • andidem profilkép
  • Nem elérhető
  • Kisfiam 7 eves asperger, kislanyom 4 eves NT.
Sziasztok, meg kaptuk a genetikai vizsgalatok eredmenyet negativ lett viszont megerositettek az aszperger diagnozist egy ujabb vizsgalaton.
Andi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 11 hónapja #6195

  • sünöcske
  • sünöcske profilkép
  • Nem elérhető
  • Gizmo 12 éves nem beszélő autista
Már nagyon vártam, hogy visszajelez mit mondanak a vizsgálatról. Az jó, hogy nem genetikai eredetű.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 11 hónapja #6196

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Andidem, mit néztek konkrétan?
Talán ez így kisebb gond, ugye?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 11 hónapja #6205

  • andidem
  • andidem profilkép
  • Nem elérhető
  • Kisfiam 7 eves asperger, kislanyom 4 eves NT.
A 22 kromoszomara gyanakodtak de negativ lett. Meg egy uj fajta genetikai vizsgalatot is fognak csinalni a mar levett verrel de arra meg varnunk kell 1 evet mert olyan uj hogy a genetikus azt mondta hogy eleg problemas es le vannak maradva.
2 hetmulva megyunk haza :) bar minden jel aszpergerre mutat azert meg is el akarom vinni ot a Vadaskertbe.
Szeretnem meg kerdezni hogy a ti gyermekeitek hogyan jatszanak a tobbi gyerekkel peldaul a jatszoteren es az oviban illetve a csaladtagokkal , unokatestverekkel, nagybacsikkal stb?
Tobbszor elofordul hogy a jatszoteren szeretne a tobbi gyerekkel jatszani de azok mindig elszalnak onnan ahova o felul vagy felmaszik. Valamelyik nap ment minden hova egy nagyobb gyerek utan de az mindig tovabb alt, Matyi mar a vegen sirva kiabalt utanna ne menj el , gyere vissza ,szegenyt mar ugy sajnaltam. Van amelyik csak a szeme sarkabol nezi amint o magyarul mondja a magaet nekem a forgohintan hogy o most eppen az urbe megy az ufojaval es szemmel lathatoan elvezi a jatekot.
Ma a nagyobb unokatestverek kozott volt egesz nap egy percre sem alt le elvezte, hogy dogonyozik,kergetozni szeret veluk, huzza oket jatszani es mondja kapjal el vagy pedig gormiti szereplokkel szeret harcolni, vagy o maga sarkanynak kepzeli magat es azt jatszana egy folytaban amig a tobbi gyerek meg nem unja.
Andi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 11 hónapja #6212

  • andidem
  • andidem profilkép
  • Nem elérhető
  • Kisfiam 7 eves asperger, kislanyom 4 eves NT.
Szeretnem megkerdezni hogy van e a facebookon magyar autista vagy aszpergeres kozossegi oldal?
Andi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 11 hónapja #6215

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
A facebookon több csoport is van, de csak pár ember van rajtuk.

Az én fiam nem játszik más gyerekkel fantáziajátékot, max. labdázik vagy fogócskázik.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 11 hónapja #6217

  • andidem
  • andidem profilkép
  • Nem elérhető
  • Kisfiam 7 eves asperger, kislanyom 4 eves NT.
25 en ki lesz ott a szulotreningen? En is elszeretnek menni mert pont otthon leszunk. Ezenkivul ha veletlen rendeztek apr 22 es maj 4 kozott talalkozot en is szivesen eljonnek a gyerekekkel. Ma nezegetem a programokat is olyan jo hogy minden itt megtalalhato az oldalon. El akarom ot vini a dinoszauruszokat megnezni a muzeumba ;). A mini citybe volt mar valaki? Jo? Es a csodak palotajaba? Mar olyan regota nem voltunk sehol csak minden evben az allatkertbe de ott csak rohangal az egyik allattol a masikig meg se nezi oket es mar mondja "most egy masikaaaat" aztan valahol leragad orakig peldaul meglat egy allatkoponyat es az tetszik neki . Nallatok mi jott be? Mi erdekelte a gyerekeket igazan?
Andi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 11 hónapja #6218

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Kérdezd meg a másik topicban, mert szerintem ezt kevesen nézik. (A címlapon ami fent van ezen kívül a jobboldali kis boxban.)

Ápr. 15-én lesz a fórumtali, majd akkor beszéljük meg a következőt gondolom!

A Csodák Palotája tök jó, csak arra kell figyelni, hogy van egy hatalmas mágneses tekercs, amivel időközönként villámokat csinálnak (bemondják, rá lehet készülni) és az iszonyú hangos. A fiam frászt kapott tőle, és ha csak bemegyünk a Csodák Palotája előterébe, már be is fogja a fülét.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 11 hónapja #6230

  • sephora
  • sephora profilkép
  • Nem elérhető
  • Levi 4 és fél (AS), Marci 2 és fél éves
Szia Andi!

Írtam neked a másik topikban!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 10 hónapja #7724

  • piros.zsuzsanna
  • piros.zsuzsanna profilkép
Szia,
nekem a kisfiamnak jelenleg asperger-szindróma a diagnózisa. Debrecenben, Magyarországon diagnosztizálzták. Legkorábban autisztikus tüneteit észlelték, én előszőr olyan egy éves kora körül vettem észre, hogy valami szokatlan vele kapcsolatban, de a környezetem nem hitte el. Majd a Bölcsődében jelezték hogy szokatlan a viselkedése, ekkor 2 éves volt. 3 évesen ment óvodába, ott is észlelték, hogy valahogy "más", de nem tudták meghatározni mi az. Gyermekpszichiáter szakorvos észlelte az autisztikus jegyeit, és autizmust állapított meg. Ezután szakpszichológushoz küldött minket, aki elsőre megállapította az autizmust, de hónapokon át vizsgálta olyan heti-kétheti rendszerességgel, mire végleg ki merte mondani, ez autizmus. Asperger lett a végleges diagnózis, mivel az intellektusát épnek találta, ami azt jelenti az IQ-ja nem tér el az átlagostól. Azt mondta az ép kognitív (megismerési, gondolkodási) képesség miatt véli aspergernek, de ebben biztosak csak 8-10 éves korában lehetünk. Üdv! Zsuzsa
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 10 hónapja #7725

  • Halkiralyno
  • Halkiralyno profilkép
Üdvözlök mindenkit.

A kisfiam 22 hónapos. Járunk nevelési fejlesztőbe, értelmi, és mozgásfejlesztésre. Nyelőcső elzáródással műtötték újszülött korába, és megkésett volt a mozgásfejlődése. Már több mint fél éve szépen járt kézen fogva, vagy oldalazva, de ha elengedtem a kezért elesett. Mindent megcsinált kézen fogva. 3 hete járunk a fejlesztőre. + hét alatt megtanult egyedül járni szépen, és a szókincse beszéde is nagyot ugrott. Szépen visszamond mindent, megismer mindent. Alex eléggé akaratos, hisztis fiú. Fejlesztőnk szerint nehezen kezelhető, de irányítható. Majd idővel leszoktatjuk. Másokkal már kezd barátságos lenni, ha nyújtanak felé valamit, elveszi, visszaadja, mosolyog, szemkontaktust tart. A gyerekek között nem sír, de még nem játszik velük, ha mondom adja oda a másik kicsinek a labdát odaadja, vagy ha nyújtja a kislány a bigyót elveszi. Idáig sírva fakadt ha megpuszilta a vele egykorú, vagy meglökte akkor is elsírta magát hozzám menekül. Felnőtt is odahajolt belém bújt. Ezt annak is tulajdonítom mivel havonta megyünk kórházba, ott injekció, s tágítás, endoszkópia van néha,. Én is félnék mindenkitől ha engem is nyúznának.....De most már egyre jobban nyílik. Azért félek hogy Asperger szindrómája van, mert nagyon erős kézrepkedő mozdulata van, ha unatkozik, ha boldog, ha ölemben, ül pont így vagy így A fejlesztőnk is észrevette ezt, és azt mondta ne mondjuk még rá hogy esetleg ez lenne, adjunk esélyt, lehet ez egy rossz szokás, meg nehezen kezelhető de lehet arról is le tudja szoktatni. egyedül álló szülő vagyok, a kicsi velem alszik még egy ágyban. ( oda szoktattam kórház után mindig sírt pár napot este ) De mellettem boldogan alszik, biztonságban nem ébred fel :) <3

Figyelmes boldog, szemkontaktusos, Csak ez a verdeső kéz, meg a nagy hisztik, jó jó most dackorszakban is van.

Most elkezdetem hogy ha repked a keze, rászólok nem szabad kakás fúj. És előszór egy kicsit elsírta magát és abba hagyta. Megint repked, megint rászólta, nem sírt csak nem tetszését nyilvánította ki visítással neeeeem. Megint repked, rászólok abba hagyja, majd megint repked..

Nagyon félek, rettegek. Igazából attól félek , hiába a jó ész, szemkontaktus elvegyülne. De ilyen repkedő kézzel felnőttkorában, kinek kell? Nincs olyan lány aki szóba állna vele így, kinézik majd, kinevetik :( Nem lesz, se felesége, se gyereke így. Ki vigyáz rá ha én meghalok majd egyszer.. :( Akkor ott lenne a családja akivel az élet megy tovább boldogan, de így :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 10 hónapja #7726

  • HáromMackó
  • HáromMackó profilkép
  • Nem elérhető
  • Auti kisfiam 10 éves
Szia Halkirálynő!

A repkedő kézmozgás önmagában még nem jelet semmit, és még elég kicsi is ahhoz, hogy valóban ki lehessen mondani rá, hogy autista, ha az is egyáltalán, egy ilyen diagnózist nehéz felállítani, főleg, ha enyhén érintett a kicsi.

Egyébként meg ha az is, a tünetek jönnek mennek, s egyáltalán nem biztos, hogy megmarad felnőtt korára is, vagy akár csak nagyob korára, miért maradna.

De majd biztosan hozzászólnak olyanok is, akik okosabbak ezügyben.

Ne keseredj el. :)
Családunk: apa, anya, három gyerkőc és két kandúrka
Családi szóvivő: anya azaz én ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 10 hónapja #7727

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Szia Zsuzsa!

Üdv a fórumon!
Ezek szerint nem Magyarországon éltek? Jártok valahova fejlesztésre?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 10 hónapja #7729

  • Halkiralyno
  • Halkiralyno profilkép
Kedves három maci. :( A fejlesztő is gondolt rá hogy esetleg enyhe autizmus. De azt mondta nem adjuk fel még, ne mondjuk rá. De egész nap így verdesni mint a videón. Az már nem ( normális dolog. ) Láttam olyan videót ahol a tizenéves még mindig így repked ha örül, ha unatkozik, ha ül. Te jó isten. Én csak sírok sírok.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 10 hónapja #7730

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Szia Halkirálynő,

üdvözlünk Téged is a fórumon!

HáromMackónak teljesen igaza van, a repkedés még magában nem autizmus! Simán leszokhat róla. A gyermekpszichiáterünk mesélte, hogy volt egy kis páciense, aki szintén így repdesett, de semmi más problémája nem volt, nem volt Aspergeres. Leszoktatni iskoláig nem sikerült a repkedésről, ha izgatott volt, akkor sajnos csinálta, de megtanították neki, hogy a pad alatt tegye, ahol nem látszik.
Ha ennyire aggódsz, akkor jelentkezzetek be a Korai Fejlesztőbe vizsgálatra Simó doktornőhöz, ő nagyon-nagyon jó autizmus diagnosztizálásban, lehet neki hinni. Érdemes elmenni, mert további fejlesztéseket javasolhatnak célirányosan.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 10 hónapja #7731

  • HáromMackó
  • HáromMackó profilkép
  • Nem elérhető
  • Auti kisfiam 10 éves
Az kisfiam nem verdes és nem is verdesett soha, azért írom, hogy nem feltétlenül ez a jele. Itthon mégcsak nemis pörög, de az oviban igen, viszonyalg sokat. Lehet, hogy csak egy kicsit stresszes a kisfiad (nagyon aranyos egyébként :) ) most, ami nem is csoda, hiszen sokat jártok orvoshoz. A fejlesztőn kívül látta már más szakember is? Esetleg érdemes lenne tovább menni, ha nem, márcsak azért is, hogy ha auti minél hamarabb megfelelő fejlesztést kaphasson, vagy ha meg nem auti, akkor pedig megnyugodhass.
Családunk: apa, anya, három gyerkőc és két kandúrka
Családi szóvivő: anya azaz én ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 10 hónapja #7733

  • HáromMackó
  • HáromMackó profilkép
  • Nem elérhető
  • Auti kisfiam 10 éves
Szanya1:
Az ujjaimból vetted ki a szót! :)
Családunk: apa, anya, három gyerkőc és két kandúrka
Családi szóvivő: anya azaz én ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 10 hónapja #7734

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
:laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 11 éve 10 hónapja #7736

  • Halkiralyno
  • Halkiralyno profilkép
Nem is tudom. Fejlesztőben van aspi bizottság is, De fejlesztőnk Saci néni nem akar még oda küldeni. Várjunk, megpróbálja még, ö neki is gyanúja van lehet aspis lesz, mert rossz evő is, nem fogadja el az ételt nem nem nem nem . ellöki a kezem, kilöki a kanalat. Közben síkit, hiszti. Nem etetem abba marad a hiszti. De ha éhes akkor am am , és semmi hiszti eszik, pár falatot nem sokat. Pl reggeli 8:00 2 szelet olasz szalámi, egy harapás kenyér. Több nem kell akkor sem ha fejre állok. tízórai nincs, nem kell. Ebédig séta. Kuszás, mászás, virág szedés, tücskök bogarak...délben lefekszik, és utána 2-3kor ébredés után ebédel 1 üveg bébi ételt abból is hagy. ( az nem sok) uzsi semmi. Vacsi 7 kor, két szalámi, vagy fél virsli, fél banán, fél szelet abonettel. Egész napi hisztis, sikítás visítás, ha nem úgy megy ahogy ö szeretné, vagy nem veszem le neki a fáról platán termését, labdához hasonlít, és labda labda visít kell neki. NAGYON akaratos. Még néha elesik hanyatt, könnyen elveszíti egyensúlyát. Állandó repkedés. Gyerekektől fél a közelítéstől. De ennek megvan az oka, csak papa, mama én vagyunk vele, nincs kicsik között, meg a kórház. Illetve MR volt a mozgás miatt, az pedig vékonyabb agykérget mutatott. Nem fejlődött megfelelően. De azt mondta debreceni orvos nem baj, lehet csak ezért volt lassú a mozgásfejlődése, lehet még zseni belőle.


A jó dolog: szemkontaktus, elmeséli mi volt, anya kérdezi, voltál Vivien ( kis barátnője) Alex válaszolt, nem vivi, nem busz. Nem viviel volt, hanem busszal sacinál azt jelenti. Ugye még most tanul beszélni. figyelmes, finom az új mozgása is, de a gyurma nem érdekli. Fantáziás, pl 2 kocsit tol egymásnak, vagy a lovat futtatja és mmmmmmnyihü mond közben, utánoz. tanulékony. nem lábujjhegyezik, nem ugrál. Bár szerintem nem is tudna még ugrálni pipiskedni, örül hogy megáll :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.115 másodperc