LOGIN
Regisztráció
Avatar
Nincs még fiókja?

Regisztrációjával hozzáfér a letölthető feladatokhoz, vizuális eszközökhöz és hozzászólhat a fórumhoz is, amennyiben elfogadja az Adatkezelési szabályzatot.

Elfelejtettem a jelszavam - Elfelejtettem a felhasználónevet

Felhasználó
Jelszó
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó:
Frissen diagnosztizálva

Téma: Asperger-szindróma

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 1 hónapja #26836

  • labolen
  • labolen profilkép
  • Nem elérhető
  • 3 gyerek, 7 éves aspi a nagyobbik fiam
Beszéd: az én fiam asperger szindrómás, ami azt jelenti, hogy beszédfejlődése normálisnak mondható. Ugyanakkor ez a valóságban azt jelentette, hogy rengeteget ismételt utánunk, és ennek megfelelően rosszul ragozott. Vagyis nem azt mondta, hogy vegyél ki a kiságyból, hanem hogy kiveszlek. Mert ezt hallotta. Magáról három éves koráig e/3-as személyben beszélt, vagyis mondta a nevét, L. ezt csinálja, azt csinálja, nem pedig, hogy csinálom. Panelekben beszélt: ha egyszer azt mondtam, nem megyünk ki, mert esik az eső, akkor legközelebb azt mondta, nem megyünk, mert esik az eső, akkor is ezt mondta, ha hétágra sütött a nap. Az intonációja nagyon furcsa, nem tudom leírni, milyen, csak hogy más. Állandó rituális kérdései voltak két évesen: ez milyen virág, illetve ez milyen kerítés. Ha akkor ismerem az autizmust ez egy baromi jellemző tünet volt, hogy egy fél órás séta alatt minden kerítés mellett ezt megkérdezi, minden nap. :huh: Legalább 100 kerítés mellett mentünk el, és nekem nem tűnt furcsának akkor. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 1 hónapja #26839

  • champ
  • champ profilkép
  • Nem elérhető
  • 9 éves auti fiú, 7 éves nt lány
Beszéd, nem beszéd: az én fiam lassan 9 éves, pervazív zavar dg.-unk van már 4 éve.
5 éves koráig egy kb. 20-30 szavas szókincsből próbált gazdálkodni. Ezek ragozása zéró volt, nem rendezte őket még két szavas mondatokba sem, nem adekvátan használta. Vagyis mégsem beszélt. Ki tudta mondani, hogy pillangó, ha látott egyet valahol, akkor mondta, de nem mutatott rá, így nem tudtuk, hogy tudatos-e vagy csak eszébe jutott. Viszont egész nap karattyolt, ismételt, dudorászott, ezekbe beleszőtte azt a pár értelmes szót is.
Nekünk a tényleges beszédet, kommunikációt a PECS hozta meg 5 éves korában, de egy két éves gyerek ehhez még kicsi.
Az én fiam a mai napig tele van grammatikai, elsősorban ragozási és szórendiségi hibával, valamint a rengeteg ide-oda ragozott névmás sem megy. Mond ilyeneket, hogy "Anya, vegyél fel nekem!", nem "engem". De megérteti magát és őt is megértik, a szókincse már korának megfelelő.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 1 hónapja #26841

  • HáromMackó
  • HáromMackó profilkép
  • Nem elérhető
  • Auti kisfiam 10 éves
Frézia:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Szóval simán lehet, hogy egy csomó hasonló dolgot találsz a kisfiad viselkedésében a mi gyerekeinkével, és mégsem auti, és az is lehet, hogy alig-alig van hasonlóság és mégis. Érdemes szakembert keresni szerintem.
Családunk: apa, anya, három gyerkőc és két kandúrka
Családi szóvivő: anya azaz én ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 1 hónapja #26861

  • Frézia
  • Frézia profilkép
  • Nem elérhető
Ismét köszi a válaszokat.

Ma aktivizáltam magam. A gyerekorvoshoz a kontroll miatt csak két hét múlvára kaptam idöpontot, de elöre jeleztem, hogy ezúttal talán kicsit hosszabban kell majd elbeszélgetnünk. De jó is lesz így, mert addigra már le fog zajlani a korai fejlesztö elsö látogatása, akik jövö héten eljönnek "háztüznézöbe". Így majd már az ö véleményükkel a zsebemben mehetek a gyerekorvoshoz.

A legjobb viszont az, hogy a korai fejlesztönek van egy óvodai elökészítö csoportja, ami ugyan csak heti egyszer van, de pont hétfönként, úgyhogy már ma ott voltunk. Az én anyás kisfiam meglátta az egyik gyerek kerekes kiskofferét és lényegében köszönés nélkül eltünt. A szülöket aztán gyorsan ki is tessékelték. Óvónéni szerint minden rendben volt, figyelte és utánozta a többieket, a ceruzákat és egy-két mást is rendbe rakott ugyan és enni egyáltalán nem akart még csak leülni sem hozzá, de egyébként minden simán ment. Szerintem boldogan jött haza, de mikor megkérdeztük, hogy volt-e az oviban, játszott-e a gyerekekkel stb. mindenre nem volt a válasz. Ja, egy igen-t bólintott haza fele, mikor a zöld lámpánál álltunk és kérdeztem, hogy most szabad-e menni. Csak ez ugye a fontos dolgok körébe tartozott...

Labolen: a kerítés-szerü ismétléseket mi is jól ismerjük, csak a mi sétáinkon más a fö téma és a kérdés úgy hangzik: A! (Rövid, staccato) + mutatoujj. És ahányszor megemlítünk egy méhecskét vagy egy legyet, azonnal a feje tetejére mutat, mert valahol egy mesekönyvben egy méh ezt tette és ezt a két dolgot azóta nem lehet szétválasztani. De ez megint olyan dolog, hogy ez lehet, hogy egyszerüen csak vicces.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 1 hónapja #27201

  • Frézia
  • Frézia profilkép
  • Nem elérhető
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 3 hete #27300

  • zorka
  • zorka profilkép
  • Nem elérhető
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Lányom 10 éves, fiam 8 éves
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 3 hete #27435

  • Frézia
  • Frézia profilkép
  • Nem elérhető
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 2 hete #27454

  • sünöcske
  • sünöcske profilkép
  • Nem elérhető
  • Gizmo 12 éves nem beszélő autista
Frézia:Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 2 hete #27695

  • Frézia
  • Frézia profilkép
  • Nem elérhető
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 2 hete #27696

  • Miri
  • Miri profilkép
  • Nem elérhető
Frézia:
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 2 hete #27698

  • Frézia
  • Frézia profilkép
  • Nem elérhető
Köszi. És be fogjuk dobni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 2 hete #27700

  • Manka197
  • Manka197 profilkép
  • Nem elérhető
  • Lányom 9 éves Asperg, fiam 7 éves auti
Frézia: épp kicsit hasonló sztorit írtam magunkról, mint a Tietek a "Te hogyan vetted észre" -topikban. Csak Mirihez és Sünihez tudok csatlakozni :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 10 éve 2 hete #27702

  • zorka
  • zorka profilkép
  • Nem elérhető
Frezia
En is csatlakozom a tobbiekhez:)
Jol teszitek, hogy bejelentkeztek vizsgalatra. Szerintem itt a legtobben voltunk ebben a cipoben, ami a tepelodest illeti...
En orulok, hogy elvittem a fiamat, meg igy is, hogy nem kaptunk vegleges velemenyt (azt mondtak, ha nincs javulas a beszedben, menjunk egy ev mulva kb).
Lányom 10 éves, fiam 8 éves
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 9 éve 11 hónapja #28574

  • ahajnal
  • ahajnal profilkép
Frézia Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 9 éve 5 hónapja #33696

  • Mazsika11
  • Mazsika11 profilkép
Ha Aspergerre/autizmus spektrum zavarra gyanakszom azt laikusként össze lehet keverni az ADHD-val/hiperaktivitással?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 9 éve 5 hónapja #33698

  • Frézia
  • Frézia profilkép
  • Nem elérhető
Mazsika, igen. Épp most olvasok egy könyvet, ahol az autizmussal kapcsolatban le van írva, hogy nehézségek adódhatnak a differenciáldiagnosztikában, mert az Aspergerszindróma és az ADHD tünetei hasonlóak. Utóbbi legföbb tüneteinek, tehát a korlátozott figyelemösszpontosításnak, a túlzott aktivitásnak és impulzivitásnak a következménye, hogy zavarok állnak elö a szociális interakcióban, ami viszont az autizmusra jellemzö. De szakember ezt szét tudja választani. "Mellesleg" sok Aspergerszindrómás gyerek ADHD-s is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 9 éve 5 hónapja #33699

  • champ
  • champ profilkép
  • Nem elérhető
  • 9 éves auti fiú, 7 éves nt lány
Mazsika: Igen, ez előfordul, nem is ritkán!
Az öcsém 4 évesen kapott ADHD diagnózist, 10 évesen pedig szóba került az autizmus is. Mivel a beszédfejlődése rendben volt, ezért az Asperger.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 9 éve 5 hónapja #33708

  • Angianya
  • Angianya profilkép
Szia! Mi 3 és fél évesen azonnal megkaptuk az ,,egyéb nem meghatározott pervazív fejlődési zavar" diagnózist, 2 év múlva P. Csilla aki diagnosztizálta a Vadaskertben továbbküldött az ADHD-ra és figyelemzavarra specializálódott kollégához, mert úgy gondolta ez mégsem biztos, hogy autizmus, (olyan sokat fejlődött), de az ADHD-s gyógyped. visszaküldött Csillához, hogy bár megtévesztő, és határeset, de ez bizony gyermekkori autizmus.Szóval nagyon sok a hasonlóság a két típus között, még a szakembereket is megtévesztheti.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 9 éve 5 hónapja #33712

  • Mazsika11
  • Mazsika11 profilkép
Most egyenlőre nev.tanácsadóba megyünk, aztán szeretném elvinni a gyereket a Vadaskertbe is. Nagyon mozgékony, állandóan ugrabugrálós a kisfiam, sokszor szaladgál céltalanul. Emelett rendkívül értelmes. Vannak szertartásos dolgai, nagyon akaratos, nehezen kezelhető. Étkezési zavarral is küzdünk, egyre kevesebb dolgot eszik. Itthon folyékonyan, korát meghaladó szókinccsel állandóan beszél, be nem áll a szája, az oviban nem kommunikál. Mindig van 1-1 téma amiben szeret elmélyedni pl. dínók, munkagépek, tengeri állatok. Indulatait nem tudja kontrollálni, vannak dühkitörései, akkor agresszív. Játszani egyedül nem nagyon játszik, mindig le kell kötni valamivel. Vannak olyan játékok, amik lekötik a figyelmét pl. kirakja a 48 db-os puzzle-t, szereti a LÜK-öt stb. Ha 1 csepp víz megy a ruhájára, abból nagy hisztit csinál. Szóval látok benne sok auti elemet, de ez az ugrabugrálás az ADHD-ra is jellemző.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Asperger-szindróma 9 éve 5 hónapja #33724

  • labolen
  • labolen profilkép
  • Nem elérhető
  • 3 gyerek, 7 éves aspi a nagyobbik fiam
Az én fiam egyértelműen autista, de hoz olyan tüneteket, mint ami az ADHD-ra jellemző. Szerintem ezek kézenfogva mennek, és inkább az a fontos, hogy mik a domináns problémák. Az ugrálás abszolút jellemző az autizmusra is, A fiam figyelme könnyen terelődik, de a saját számítógépes játékában órákig képes elmerülni. És egy helyben fegyelmezetten ülni egyszerűen nem képes.
A szakemberek majd eldöntik a kérdést. De ha van tünet a rugalmatlanság terén is, szerintem az már nem az ADHD számlájára írható.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.112 másodperc