LOGIN
Regisztráció
Avatar
Nincs még fiókja?

Regisztrációjával hozzáfér a letölthető feladatokhoz, vizuális eszközökhöz és hozzászólhat a fórumhoz is, amennyiben elfogadja az Adatkezelési szabályzatot.

Elfelejtettem a jelszavam - Elfelejtettem a felhasználónevet

Felhasználó
Jelszó
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó:
Beszélgessünk a mindennapokról, sikerekről, problémákról, hírekről, programokról.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: Mi mennyibe kerül autizmus esetén?

Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28237

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Mindenféle költségeket ide beírhattok, ami az autizmus miatt pluszban terheli a családi költségvetést.
És mi az,ami ingyenesen megkapható?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28240

  • labolen
  • labolen profilkép
  • Nem elérhető
  • 3 gyerek, 7 éves aspi a nagyobbik fiam
Ingyenes lenne az utazás, illetve nagyon kedvezményes. De minden nap 20 km-t viszem autóval egy másik városban lévő iskolába, mert helyben nincs megoldva az oktatása. És mivel a másik két gyerek mellett nem tudom megoldani, hogy tömegközlekedéssel erre napi plusz másfél órát szánjak, ezért autóval megyünk. Ez többletköltség. (Egyszer utána kéne már néznem ennek a költségtérítésnek, de még nem jutottunk oda...) Ja és nekem nem lenne olcsóbb az odaút, csak ha velem van hazafelé. :angry: Vagyis úgyis kellene vennem bérletet, akkor meg már mehetek kocsival is, mert az is annyiba kerül.

A terápiák ára szerintem evidens, hogy horribilis plusz kiadás. Havonta 20-30ezer attól függően, hogy mennyi alkalom jut a hónapra, van-e benne szülői foglalkozás is. És plusz az eljutás újból, a város másik végébe, szerintem plusz egy 10ezer még havonta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28243

  • champ
  • champ profilkép
  • Nem elérhető
  • 9 éves auti fiú, 7 éves nt lány
Labolen: az autós a költségtérítéshez sni kód kell, meg egy db papír a bizottságtól. Szerintem intézd minél hamarább, mert távolságtól függően tízezrek is lehetnek. Az viszont szívás, hogy Budapesten a városhatárig érvényes, de azt a bizottság meg tudja mondani.
Amit mi kapunk, az Z. havi tandíját fedezi és néhány ezer még megmarad.

Nekem a legnagyobb plusz költség az étkezésből adódik. Nagyon válogatós, húst, hússal és csak a házikosztot eszi, ezért mi minden nap főzünk. Ki még nem számoltam, de a suliban 600 Ft a napi 3x étkezés napidíja, ennél biztos többet költök, mert kakaóscsiga helyből 150 Ft.
Plusz költség még a vizuális segítségekhez a sok irodai vacak: lamináló gép, fólia, színes lapok, dossziék, lefűző bugyik, kartonok, nyomtató patron stb. Szerintem ez havi szinten 2-3000 Ft, de mi sokat nyomtatunk.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28245

  • labolen
  • labolen profilkép
  • Nem elérhető
  • 3 gyerek, 7 éves aspi a nagyobbik fiam
Champ: hát, ha bizottság, akkor talán jövőre lesz valami belőle. De mi pont átlépünk két városhatárt, szóval nem tudom, mennyire éri meg akkor. Mindegy, rákérdezek. Ja, amúgy baromira nem ajánlották fel, mikor kijelölték a sulit...

Nekem is a reggeli és uzsonna alapból két csomag jóreggelt keksz, az napi 180 Ft. Ezt megspórolom azon, amit nem adok neki gyümölcsben, mert nem eszi. :S És kiadom újra a vitaminokra, mert nem eszik semmi zöldséget és gyümölcsöt. És három naponta elfogy egy csomag fasírtgolyó is. :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28248

  • champ
  • champ profilkép
  • Nem elérhető
  • 9 éves auti fiú, 7 éves nt lány
Az utazásit lehet két vizsgálat között, amikor esedékes, akkor intézni, mi úgy csináltuk. Nekem sem a bizottság mondta, hogy van ilyen lehetőség, hanem a gyermekjóléti szolgálat. Biztos jó sok millió marad az államkasszában a szülők fel nem világosításából... :evil:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28252

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Autizmus spec. fejlesztés 5000/óra körül Budapesten egyéniben.
Csoportos?
Nem auti-spec.? TSMT? HRG? Ayres? Állatos terápiák?

Ingyen van: az EGYMI által biztosított fejlesztés, utazó gyp., helyi közlekedés a gyereknek és kísérőnek, jogi tanácsadás Bundáskenyértől, az AOSZ jogászától, stb.

Gyerekfelügyelet most hogy van pl. a Fecskével vagy önkormányzati szoc.munkással?
Önkéntes továbbra is ingyenesen kérhető a Cseperedőtől,ha van éppen.

Nem bizonyított hatékonyságú terápiák díjai,pl GAPS, táplálékkiegészítők, homeo?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28253

  • labolen
  • labolen profilkép
  • Nem elérhető
  • 3 gyerek, 7 éves aspi a nagyobbik fiam
Csoportos 90 perces fejlesztés 5500/alkalom. Szülői csoportos konzultáció, ami 4-6 hetente kötelező szintén ennyi.
Mi most másra nem járunk két éve, így nem tudok aktuális dolgokat mondani. Kutyás terápia nálunk az egymin belül van, az alapozó torna szintén.

A parkolás ingyen van, hála a kártyának. Ezt sokszor kihasználjuk, ha családilag megyünk valahová. Eddig több helyen elfogadták a MÁK kártyát, így néhol kedvezményes belépőt kaptunk, volt, ahol a kísérő jegy is kedvezményes volt. Most már gondolom ki kell majd váltani az AOSZ kártyát, oda meg kell majd tagsági. De azt hiszem megcsináljuk még a nyaralás előtt, hátha megéri.

Régebben vettük neki az espricot, sajnos már nem bírja megenni évek óta, akkor 5000 volt egy doboz, talán havi-kéthavi adag. De jó volt neki, szerintem használt, csak hát nem bírja megenni. :( A mostani spec gumimacis vitaminja is 2500 forint, mivel a többi gyerek is kér belőle, így ez egy hónapra elég. (csak ezt a gumimacisat eszi meg).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28254

  • champ
  • champ profilkép
  • Nem elérhető
  • 9 éves auti fiú, 7 éves nt lány
Aosz tagdíj 2000/év, már egy állatkerti belépőnél visszajön az ára.

Omega 3 pótlásra mi halolajat használunk, 2500-3000 Ft / 2 hónap

Lovas terápia vidéken 3000-4000 Ft / fél óra
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28256

  • tomger
  • tomger profilkép
  • Nem elérhető
  • Fiaim 19 és 12 évesek (a kicsi érintett)
Töröltem
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28257

  • tomger
  • tomger profilkép
  • Nem elérhető
  • Fiaim 19 és 12 évesek (a kicsi érintett)
champ a házi kosztot ne bánd :) csak jobbat eszik mint bármelyik iskolai menza!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28258

  • tomger
  • tomger profilkép
  • Nem elérhető
  • Fiaim 19 és 12 évesek (a kicsi érintett)
Ingyenes:
A TKVB Szakvéleményével az oviban kap heti 2* 1/2-3/4 óra gyógyped foglalkozást. Változatos hogy mennyire autispec, de jelenleg 100%-osan kognitív fejlesztés megy.
Heti 2*1 szenzoros torna (mi csak egyszer tudunk járni, mert a 2. alkalmat olyan későre tették, hogy nem tudom a fiamat elvinni abban az időben)
Az oviban asszisztensi segítség. Felbecsülhetetlen értékű.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28260

  • Miri
  • Miri profilkép
  • Nem elérhető
Ahova mi jártunk:
TSMT:
Felmérés + első tornasor 15.000-17.000
1 hónap múlva kontroll: 6.400
a következő hónapban kontroll + feladatsor átírása: 9.800 (és az utóbbi 2 összeg váltakozik)

HRG:
heti egyszer 1 óra 3.000 beutalóval, beutaló nélkül + 800
(Ezek a mostani árak)

Autizmusspecifikus fejlesztés délelőtti csoport:
havonta (heti 2x4 óra) 36.000

Autizmusspecifikus iskolaelőkészítő délelőtti csoport:

havonta (heti 1x4 óra) 35.000
(Ezek régebbi árak, nem tudom, menyit változott.)

Alapítványi iskolák díjai változóak:
havi 10.000, 30.000, 40.000, 60.000 - a többit nem tudom.


Ingyenes tankönyv: 12.000 Ft-ig
Étkezési hozzájárulás: 50 %-os kedvezmény

BKV-n kismama bérlet a gyerek 10 éves koráig.
Utazási kedvezmény (MÁV, VOLÁN): a gyerekkel együtt + kísérő is 90%
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28261

  • Miri
  • Miri profilkép
  • Nem elérhető
Azt még leírhatjuk, ha az egyik szülő nem tud dolgozni a gyermek autizmusa miatt, az elég nagy kiesés lehet, viszont ha tud és nincsen nagyszülői/rokoni segítség, akkor egy csomó pénz elmehet gyerekfelügyeletre, főleg ha már iskolás és olyan iskolába jár a gyerek, ahol más a napirend, mint egy átlagos iskolában és a szünetekben sincs lehetőség (kedvezményes) nyári napközibe vagy iskolás táborba eljutni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28265

  • agiviki
  • agiviki profilkép
  • Nem elérhető
2 éve terápiás lovaglásra jártunk heti egy alkalommal. Fél óra 2000 forint volt.

Nálunk rengeteg pénz megy el benzinre, Mimi ugye vidékre jár oviba, mehetnénk busszal, de nekem a buszozás napi kb. 4 óra lenne. A fejlesztésekre heti 2 alkalommal szintén 3 órát bkv-znánk oda-vissza. Ez utóbbit nyáron megpróbáljuk, mert szeret tömegközlekedni :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28266

  • champ
  • champ profilkép
  • Nem elérhető
  • 9 éves auti fiú, 7 éves nt lány
Tomger: az biztos, hogy a házikoszt a minőség miatt jobb, de Z. max. 10 féle főételet eszik meg és ezt variálni nem túl egyszerű, szóval nem változatos. Ráadásul sokszor késő este főzünk, vagy hajnalban. Nem ritka, hogy én 5-kor kelek császármorzsát csinálni, ekkor készül a krumpipüré, vagy hogy Apa este 9-kor palacsintát süt.
Ráadásul G. is itthoni kaját kér, pedig ő a menzás nagy részét megenné. Néha előfordul, hogy cserél a menzás barátokkal. :)
Nemrég jöttem haza szülőiről, sokan mondták, hogy a gyerekek panaszkodnak, hogy túl sós, fűszeres a menzai kaja. Egy mai gyereknek túl sós valami? Durva, nem!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 3 hete #28267

  • champ
  • champ profilkép
  • Nem elérhető
  • 9 éves auti fiú, 7 éves nt lány
Viki: én egy drága lovardába jártam! :whistle:

Nektek bejön a lovaglás, látsz olyan fejlődést Mimin, amit ennek tudsz be?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 2 hete #28270

  • agiviki
  • agiviki profilkép
  • Nem elérhető
Champ, egy soroksári lovardába jártunk, Olivért is vittem. Mindkét gyerek kapott fejlesztést ott, mindkettő másért. Mimi imádott lovagolni, feladatozni a lovon kevésbé. Nem láttam kézzel fogható eredményt. Mimit akkor még nagyon nehéz volt feladathelyzetbe hozni. Most lehet, jobban menne a dolog, viszont tiltakozni is jobban tud. Ha ki tudnék gazdálkodni még ennyi pénzt, hogy oda is járjuk, mennénk. S bár nem volt drága, de messze volt, a benzin-költség sok volt, illetve ugye mindkét gyereket vinném. Amíg jártunk mindig az egész család ment. Jó program volt :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 2 hete #28271

  • champ
  • champ profilkép
  • Nem elérhető
  • 9 éves auti fiú, 7 éves nt lány
Igen, jó dolog ez! Én is lovagoltam együtt az öcsémmel, meg mentünk családi lovaskocsizásra.
Öcsém érdekes volt, amint elég ügyes lett az önálló munkára, azonnal abbahagyta. Neki kellett a vezetőszár biztonság
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 2 hete #28283

  • agiviki
  • agiviki profilkép
  • Nem elérhető
Champ, a lovaskocsizás még jobb :) Hát még hóban! Egyszer Nőtincsen Mikuláskor lovaskocsiztunk Olival, fantasztikus volt!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi mennyibe kerül autizmus esetén? 10 éve 2 hete #28294

  • tomger
  • tomger profilkép
  • Nem elérhető
  • Fiaim 19 és 12 évesek (a kicsi érintett)
champ, én is 5-kor kelek főzni:) Apa nem tud :whistle:
De már megszoktam, mert a a nagyomnak is kellett. Aztán volt másfél év amikor T-t már be bírtuk simítani az iskolai menzába, majd újból kellett kezdeni. Nekem nem egyértelműbb hogy ez drágább így, sőt sztem még lehet hogy olcsóbb is.Mert apa is sokszor visz otthonról főtt ételt és így kiváltja a a munkahelyi menzát ami sztem viszont drágább. Az ovis és az iskolás nem lenne az, viszont az iskolában botrányos a minőség két éve. Nem ették meg, a szülők aláírás gyűjtöttek, nem változtattak szolgáltatót...., az unokatesó, akinek semmilyen emésztési gondja sincs is hazajár, nővérem is főz, nem volt más választásuk..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.055 másodperc