A szeptember 29-én megrendezett első előadásunk: "24 órás autizmus-specifikus ellátás" nagyon jól sikerült. Az Autizmus Alapítvány gyógypedagógusai először 1,5 órás előadást tartottak, majd a szünetet követően a résztvevők által összeírt, valamint szóban feltett kérdésekre válaszoltak. Megtudhattuk, hogy az autizmus spektrum zavar diagnózison belül jelenleg milyen alkategóriák léteznek és hogyan fog változni ez a közeljövőben, gyakorlati tanácsokat kaptunk arra, hogy kit-hogyan és milyen mélységben tájékoztassunk gyermekünk problémájáról. Az előadók bemutatták milyen speciális eszközökkel, technikákkal teheti gördülékenyebbé, nyugodtabbá a szülő a gyermek napjait, valamint milyen módon könnyíthető meg a gyermek oktatási intézménybe való beilleszkedése. A tanácsokat valós példákkal illusztrálták, így mindenki számára könnyen érthetővé tették a kulcsfontosságú részleteket.
Szeretettel várjuk Önöket következő előadásunkon is!
2012. október 20. (szombat) 15:00-18:00
Problémás viselkedések kezelése
Az előadás témái:
- Hogyan térképezhetem fel gyermekem problémás viselkedéseinek kiváltó okait?
- Hogyan kezelhetem, miként előzhetem meg ezeket a viselkedéseket?
Mit tekintünk problémás viselkedésnek?
Nem csak a magától értetődő, rendkívül zavaró viselkedési formák tartoznak ide (pl. agresszió, sikítozás). A nem megfelelő játéktevékenységet, rugalmatlan gondolkodásból adódó problémákat, a szociális kapcsolatteremtési készség sérültségéből következő nehézségeket is ide soroljuk.
Előadásainkban elsősorban gyakorlati szempontok figyelembevételével
keressük a válaszokat az autizmusból adódó kérdésekre
az Autizmus Alapítvány szakemberei segítségével.
A témákat a szülői igények felmérése alapján választottuk ki.
Előadók:
Nagy Emma és Vígh Katalin (Autizmus Alapítvány munkatársai)
Előadások helyszíne:
Budavári Művelődési Ház (1011 Budapest, Bem rakpart 6.)
Parkolás és megközelíthetőség:
Az épület körül nehéz a parkolás, a budai alsó rakparton (Szehlo Gábor rakpart) általában korlátozott számban vannak parkolóhelyek, így tömegközlekedési eszközzel érdemesebb érkezni. A legközelebbi buszmegálló a Clark Ádám téren van, ahol a 16-os, a 86-os és a 105-ös busz áll meg, innen rövid sétával érhető el a ház. Villamos még közelebb áll meg a művelődési házhoz: a Lánchíd megállónál kell leszállni a 19-es vagy a 41-es villamosról. Ha valaki földalattival érkezik, a piros metró Batthyány-téri megállójától jöhet a 19-es vagy a 41-es villamossal is, de a Budavári Művelődési Ház onnan körülbelül öt perces sétára van.
{mosmap lat='47.50075'|lon='19.040248'}
A rendezvényeken való részvétel regisztrációs díja 1000,- Ft/fő/alkalom, mely összeget az előadást megelőző 3. napig átutalással lehet kifizetni, a helyszínen történő fizetésre nincs lehetőség. Minden beérkező átutalásról számlát állítunk ki, melyet a helyszínen adunk át az előadáson résztvevőknek.
A helyszín befogadóképességére (maximum 50 fő) való tekintettel kérjük jelentkezésüket az itt található űrlapon vagy az
Az előadás szünetében kávét és ásványvizet biztosítunk.
Bízunk benne, hogy invitálásunkat elfogadva szeretettel üdvözölhetjük Önöket rendezvényünkön!
AUTINEXUS Nonprofit Kft.
Támogatóink:
Budavári Művelődési Ház - www.bem6.hu
Autizmus Alapítvány - www.autizmus.hu