- Hozzászólások: 1112
Autizmus mindennapok
- Edina 21
-
- Fiam 13éves,Lányom 17 éves
Én névvel vállalom , hogy elküldjenek a ..... :laugh: :laugh: :laugh:
Marcoverde
A lócitrom nálunk is hasonló hatással volt a fiamra. :laugh:
De sikerült felkönyörögnöm a gyerekszigeten mindkét gyereket a lóra.
Ezek után azt mondták, köszönik de soha többet.
.Máté azt mondta -Kicsit jó volt , de nem kell több . :laugh:
Szanya
A ló inkább , a Delfinterápiát nem javaslom ,Máté kiakadt és nagy csalódás volt neki ,
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- Szanya1
-
- admin
- Hozzászólások: 13744
Marcoverde, azt hiszem, a higiéniával sose lesz gond a fiadnál. Ez egyébként jó dolog! "Csak" meg kellene találni a középutat.
Edina, én nick mögé rejtőzöm, sőt még a paplant is a fejemre húzom. :silly:
Nekünk nem nagyon jön számításba a ló, mert ha olyan allergiás rá, mint én, az dráma, inkább nem próbálom ki, csak azért érdekel, hogy másnak bejöhet-e. Delfinterápia csak akkor jön szóba, ha felülhetünk rájuk. :laugh:
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- marcoverde
-
- Hozzászólások: 939
Delfinterápia? :blink: Lehet,hogy csak én nem tudok rá jó helyet, de eddig azt hittem ez milliós tétel.
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- Szanya1
-
- admin
- Hozzászólások: 13744
Ha valakinek van még képe, akkor küldjétek, mert lassan befejezem a cikket. A képeket először körbeküldöm mindenkinek engedélyezésre.
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- champ
Kicsit kimaradtam a pezsgésből! 2 napig horgásztunk és hiába cipeltem el a gépemet, nem volt net.
Labolen: enged meg, hogy így egy kicsit megkésve, de annál nagyobb KÖSZÖNÖM-öt mondjak, mondjunk mi a buliért! Nagyon jól éreztük magunkat, még ha nem is maradtunk túl sokáig. Bocs, hogy olyan korán rátok rontottunk, de így kicsit tudtunk nyugodtan beszélgetni. Engem meglepett, hogy a gyerkőcein ellátásában mekkora különbségek lehetnek attól függően, hogy hol lakunk! Zalán és Latka sokat játszottak együtt, azt hiszem be kell szereznünk egy parkolóházat!
Sünöcske: jó volt veled újra találkozni és látni, hogy még mindig olyan életvidám vagy! Üdvözöljük a fiúkat is!
Ágiviki: Mimi nagyon édes, szép kislány, olyan helyesen köszönt nekünk, amikor együtt megérkeztünk! Legközelebb biztos jobban bírja majd!
Marcoverde: Köszi a kedves szavaidat a fiamról! Szerintem a hajós szitut a srácok jól lerendezték, nem volt az olyan nagy gond! Kár, hogy a rock zenéről nem dumcsiztatok, Zalánnak nagyon tetszik az avatárod! (Meg a rock! :laugh: )
A gyerekekről: én a fejemben előre levetítettem egy filmet a lehető legrosszabb helyzetről, csak úgy felkészülés képen. Hát, semmi sem úgy volt! Édesek, aranyosak, ügyesek, önállóak voltak, óvodai nyílt nap hangulat volt!
Edina: Máté nagyon klassz kissrácát, tetszett a beszólása Labolenék házáról!
Sajnos nem tudtam megjegyezni mindenki nevét és beszélgetni sem tudtam mindenkivel, de majd legközelebb pótolunk!
Megkaptam az értesítést a képekről, készülök megnézni!
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- champ
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- Szanya1
-
- admin
- Hozzászólások: 13744
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- champ
Bíztam benne, hogy mivel céges nyaralóba megyünk, lesz net, de nem jött be. Ismeretlen wifi-re nem mertem felcsatlakozni!
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- agiviki
Jártunk lovasterápiára, pontosabban gyógypedagógiai terápiás lovaglásra.
Azért mentünk el, mert Mimi tavaly nyáron meglátott a Duna parton egy lovat és elkezdett futni utána, majd amikor a ló megállt és ő utolérte fel akart mászni rá. Hát persze hogy elvittük lovagolni. Mindenféle gyakorlatokat csinált a lovon(pónin) ülve, de elég hamar megunta sajnos. Négy hónapig lovagolt hetente egyszer. Ha csak lovagolnia kellett volna, és nem csak körbe-körbe vezették volna a pónit, akkor jó lett volna neki. Ha lesz ilyen lehetőség akkor azt is kipróbáljuk.
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- Szanya1
-
- admin
- Hozzászólások: 13744
Akkor eszerint nem vált be állatok iránti érdeklődés felkeltésére a ló. Azt egyébként nem csodálom ha unta, hogy körbe-körbe megy. Ha kicsit nagyobb lesz, mehettek vele normál magasságú lóra, és azt vezetheti száron a lovász a prérin amíg bírja...
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- champ
Én évekig lovagoltam, a gyerekek mellett sajnos már nem fér bele az életembe.
Ha normális lovardába mész, nem ültetik fel rögtön nyeregbe a lóra. Mindenki futószáron vezetéssel kezdi egy speciális nyeregben (voltizs heveder)(20 évesen én is!)és tornagyakorlatokat végez lépésben, ügyesebbek egy idő után ügetésben, sőt vágtában. Ez a voltizsálás, a legjobb és nélkülözhetetlen alap a lovagláshoz. Kicsi gyerekeket egyébként sem szoktak nyeregben lóhátra ültetni, max így, hogy fogják a kötőféket és sétálnak vele. Az én oktatóm annó azt mondta, hogy 9-10 évesen lehet önállóan nagy ló hátára ülni. Ha terápiás lovaglásra mentek (abban a loviban, ahová én jártam volt ilyen), ott is voltizsálás lesz.
Az én fiam és lányom is szeretik a lovakat, ha valahol látunk és megülhető, akkor mindig lovagolnak (a FB vannak róluk lovas képek), de tudom, hogy max annyit javít az autik állapotán, hogy önbizalmat ad, javul a mozgás koordináció, és ha megszeretik, akkor lesz egy egészséges hobbijuk.
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- sünöcske
-
- Gizmo 12 éves nem beszélő autista
- Hozzászólások: 2395
Állatok: ez az ami nélkül Andris meglenne, ha nem fogyasztaná őket. :whistle:
Nekünk vmi kis vidámpark szerű kéne a kertbe, mint TSMT. Kis hullámvasút, körhinta, dodzsem..stb Edina: én azért még mindig szeretnék egy igazi delfint!
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- agiviki
A beszédértés nálunk az egyik legnagyobb gond, de élrdekes, hogy Mimi is
elég rugalmas ebben. Ha egy szót ismer, és nem túl hosszú a mondat, akkor tuti megérti mit szeretnék. És nem gond az sem ha máshogy mondom ugyanazt, pl. kérem, add ide, ideadod? De a macska szót még nem ismerjük
Champ, minden rendben volt abban a lovardában ahová a gyerekeimet vittem és én sem engedtem volna, hogy rögtön "lovagoljon" Mimi. A fiamnak ráadásul tériszonya van, először a pónin is szédült :laugh: A gond az, hogy Mimi unta a körbe-körbe lovaglást, szerintem ő úgy szeretett volna menni, ahogy mögöttem ül a biciklin, hogy nézelődik közben, változatos amit lát, fúj a szél, stb. Na, ez még arrébb van...
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- champ
Nálunk minden érdekli Zalánt, kb. 3 percig. A cicákat különösen szereti, tovább lekötik, csak egy kicsit néha durva velük. Nem akarja bántani, de valahogy mindig a nyakukat sikerül elkapni.
És a hüllők! Azok nagyon menők nálunk!
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- champ
Azt, hogy a mozgáskoordinációt is fejleszti, én a saját bőrömön tapasztaltam, és biztos, hogy van gyerkőc, aki jobban élvezi, mint a sima TSMT-t!
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- agiviki
Kirándultunk a Merzse mocsárnál és ahova csak léptünk gyíkok szaladtak szét.
Erre Mimi, aki még nem látott gyíkot mondta: "béka, béka". Frászt kaptam! Békafóbiám van!(Bár a béka kétéltű... De a hüllőket sem csípem..)
Voltunk már Seholszigeten is, mindenkinek ajánlom, ott lovaskocsiztunk Mikuláskor a hóban! Nagyon szuper volt!
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- HáromMackó
A cicák mancsa tényleg jól néz ki.
Zolika sokat szokott beszélgetni a szomszéd kutyákkal kerítésen keresztül, de ha az utcán megugatja egy kutya megugrik és megijed, mondjuk szerintem ez érthető.
A hétvégén voltunk a keresztanyámnál, megkérdzetem a fiamat ma, hol voltunk a hétvégén, hova utaztunk. A válasz : Vacak kutyához (nem így hívják, de ő elnevezte így), és a cuki babához (a unokahúgom kisbabája).
Ez az állatos dolog engem is érdekel, mert ha tudható, hogy használ nekik, akkor örökbefogadunk egy cicát.
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- champ
Nőtincsen? Nálunk is be van tervezve! Oda mentünk volna nyaralni, ha apával kapunk együtt szabit.
Az én fiam még halott állatokat is összeszedi. :sick:
Kaptam már ki a kezéből döglött feketerigót, meg lapos erdei siklót! Mindet állatorvoshoz akarja vinni! Az a baj vele, hogy semmitől sem fél: kapta már meg tacskó is, akinek túl közel ment a kölykeihez, de mivel nem fájt nek, csak nevetett rajta. Mindig attól tartok, hogy a nagy vakmerőség miat ne legyen mondjuk egy komolyabb macska támadás, mert akkor tuti vége a nagy érdeklődésnek. Mondjuk most a horgászásnál a halak nem érdekelték. Csak arra volt kíváncsi, hogy a macska hogyan eszi meg a halat.
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- champ
Én tutira veszem, hogy jót tesznek az állatok! Az is rendszeres elfoglaltság, hogy gondoskodni kell róluk. Nekem mindenféle volt, amíg gyerek voltam, ami tartható a panelban, kivéve a szőröseket, azt apukám nem szerette. Volt két ékszerteki, halak, zebrapintyek és sikló is. Meg egy-egy napra levelibékák és süni is!
Én egy macskát simán bevállalnék a 64 m2-re, mert ők bírják, hogy a nap nagy részét egyedül töltik, a gyerekek meg amúgy is macskapártiak. Zalán imádja a dorombolást is, és ha jól bánna vele, akkor lenne sok-sok dorombolás! Ez már csak apán múlik!
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!
- agiviki
Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!