LOGIN
Regisztráció
Avatar
Nincs még fiókja?

Regisztrációjával hozzáfér a letölthető feladatokhoz, vizuális eszközökhöz és hozzászólhat a fórumhoz is, amennyiben elfogadja az Adatkezelési szabályzatot.

Elfelejtettem a jelszavam - Elfelejtettem a felhasználónevet

Felhasználó
Jelszó
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó:
Frissen diagnosztizálva

Téma: Előfordulhat, hogy félre diagnosztizálták a fiam?

Előfordulhat, hogy félre diagnosztizálták a fiam? 7 éve 4 hónapja #42393

  • pk86
  • pk86 profilkép
Érdekes, mert a fiamnál épp fordítva történt, 1-1,5 éves kora között volt a legtöbb furcsasága, azóta úgy látom hozza be magát. Motorikusan és önállóság terén semmi gondja, a többi területen van kb. 6-8 hónap elmaradása az átlaghoz képest. Viszont még megkésett beszédfejlődésröl sem beszélhetünk hivatalosan, mert 23 hónapos korában elkezdett szavakat mondani és szépen gyarapodik szókincse. 25 hónaposan már megvolt az 50 szó és bár még nem rendszeresen de néha két szót is összekapcsol. (Augusztus óta kétnyelvű, ez is lassítja a folyamatot) Az öntörvényű, szertelen, szófogadatlan viselkedés sem csak autistáknál jellemző. Az Autizmus Alapítvány másfél évesen vizsgálta, akkor még tényleg voltak furcsaságai, és emiatt a gyanú fennáll. Viszont mi Németországban élünk és itt ez nem került szóba, pedig direkt rákérdeztem, de szerintük csak a kommunikációját és a koncentrációját kell fejleszteni és heti 1 gyógypedagógiát írtak elő. Ettől nem fog megoldódni a szenzoros problémája ezért viszem MO-on TSMT-re. Viszont nem tudom, azzal ártok-e többet a gyereknek, ha elfogadom a német véleményt és 3 éves koráig csak TSMT+gyógypedagógia lesz, vagy kijárom az útját, hogy komplex autizmus specifikus fejlesztést kapjon, viszont akkor probléma lehet a böcsi-ovi hellyel és még ki tudja mivel. Szóval ezért is dilemmázom...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Autizmus? 7 éve 1 hónapja #43015

  • Zsófia1969
  • Zsófia1969 profilkép
  • Nem elérhető
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Megtörténhet, hogy a gyerekemnek az autista diagnózisa nem helyes? Nekünk semmi más gondunk nincs a gyerekkel, csak az hogy nem beszélt és csak most kezdett szavakat mondani 5 évesen. Jól bírja a változásokat, jól alszik, nincs hiszti, agresszivitás. Jól szembe néz, ha szólítod egyből figyel, követi az utasításokat, mindent megért, és próbálja megértetni magát, játékokkal rendeltetésük szerint játszik, képes szerepjátékra, és jól utánoz, jól asszociál. Ha nem kezd hablatyolni, senki nem venné észre, hogy ez a gyerek autista, de mivel nagy nővésű, egyből feltűnik, hogy a beszéddel gond van. Olvastam, hogy a súlyos, motorikus diszfázia nagyon hasonló tűnetekkel jár, mint az autizmus, csak az kinőhető, de nyílván ha megkérdem az itteni orvosokat, vonogatják a vállukat, és azt is hallottam, hogy elfogult vagyok, meg hogy nem akarom elfogadni, hogy a gyerek beteg. Itt Csíkszeredában ahol élünk kevés a szakember, vigyem el máshova és ismételtessem meg a tesztet, vagy szerintetek lehet, hogy csak az autizmusnak az enyhébb változata? Tanácstalan vagyok, mert nem mindegy, ugyanis a diagnózisa miatt kitúrtak a napköziből, holott a gyerekkel nincs semmi olyan gond, hogy nem mehetne rendes közösségbe, és esküszöm nem az anyai elfogultság mondatja belőlem, ugyanis sikerült találni egy kedves, fiatal óvóbácsit, aki falura viszi és hozza a gyereket, és jól beilleszkedett az ottani közösségben, sőt farsangkor ügyesen szerepelt a többivel. Köszönöm előre is, ha tudtok tanácsot adni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Autizmus? 7 éve 1 hónapja #43016

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Szia Zsófia! Van már ilyen topic, oda átrakom a hozzászólásodat.
auti.hu/forum/6-frissen-diagnosztizalva/...gnosztizaltak-a-fiam
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Előfordulhat, hogy félre diagnosztizálták a fiam? 7 éve 1 hónapja #43017

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Zsófia, amit írok, az mind Magyarországra vonatkozik, hogy felétek hogyan megy ez, az arról halvány fogalmam sincs, de azért a magyar verziót leírom, hátha másnak jól jön.

Megtörténhet, hogy nem jó a diagnózis, de minthogy spektrumról van szó, ezért lehetséges, hogy a kommunikáció területén nagy a sérülés, a többin meg kevésbé. A kérdés az, hogy a kommunikációja milyen, tehát beszéd helyett használt-e kisebb korában alternatív kommunikációs módszert, pl. mutogatás, tevékenység bemutatása (amit szeretne), jelenleg a kommunikációja mennyire autisztikus, mi a témája, a szóhasználata, tud-e gördülékenyen kapcsolódni beszélgetéshez stb.
A diszfáziát sem szokás kinőni, fejlesztéssel korrigálják amennyire lehet, aztán gyakori az iskolában a kínlódás. Egy lényegi különbség van, hogy a diszfáziás mehet logopédiai iskolába, az auti meg nem (vidéken van rá példa, hogy logopédiai iskolába felvesznek autit, de ez ritka). Ha a diagnózis az életed nem megkönnyíti, hanem nehezíti, akkor a szakértőivel kell másikat íratni, nem a pszichiátrián, mert a szakértői papírja alapján kapja az SNI kódot a gyerek, ami alapján az óvoda és iskola felveszi vagy sem, ill. a fejlesztést biztosítja. De azt tudni kell, hogy ha bejönnek autis viselkedészavarok (mert bejöhetnek még), akkor auti spec. gyp.-re nem lesztek jogosultak, ha nincs az autizmusról papír. Persze viszont kevés a szakgyp., tehát lehet, hogy amúgy se lenne.
Egyéb jelentősége annak, hogy a problémát minek nevezzük, nincs. Fejlesztést mindenképp kapnia kell, ez nyilvánvaló. Ha sima logopédus boldogul a kommunikációfejlesztéssel, akkor meg lehet kérni a szakértőit, hogy kódolják át.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Előfordulhat, hogy félre diagnosztizálták a fiam? 7 éve 1 hónapja #43018

  • Zsófia1969
  • Zsófia1969 profilkép
  • Nem elérhető
Koszonom a tanacsokat. Hasznosnak tartom.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Előfordulhat, hogy félre diagnosztizálták a fiam? 6 éve 4 hónapja #44672

  • Adauti
  • Adauti profilkép
  • Nem elérhető
Igen, az én gyerekem is „átváltós”. 9,5 éves, aspi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.102 másodperc