LOGIN
Regisztráció
Avatar
Nincs még fiókja?

Regisztrációjával hozzáfér a letölthető feladatokhoz, vizuális eszközökhöz és hozzászólhat a fórumhoz is, amennyiben elfogadja az Adatkezelési szabályzatot.

Elfelejtettem a jelszavam - Elfelejtettem a felhasználónevet

Felhasználó
Jelszó
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó:
Fejlesztés

Téma: Képcserés kommunikáció

Képcserés kommunikáció 7 éve 8 hónapja #41546

  • Nina42
  • Nina42 profilkép
  • Nem elérhető
  • 7 éves kissrácot terelő
Örülök, hogy leírtad, hogy nálatok hogy volt. Nekem ugyanez az út nem menne, ezért máshogy kell megoldanom.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Képcserés kommunikáció 7 éve 8 hónapja #41611

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Képcserés kommunikáció 7 éve 8 hónapja #41612

  • Edina 21
  • Edina 21 profilkép
  • Nem elérhető
  • Fiam 13éves,Lányom 17 éves
Szülőképzésen ezt is elmondták Nekünk. Azzal kell kezdeni ami motiválja a gyereket. Ha mesefigura akkor azzal kell kezdeni ha kaja érdekli akkor azzal és vidd éhesen. Stb.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Képcserés kommunikáció 7 éve 8 hónapja #41613

  • Nina42
  • Nina42 profilkép
  • Nem elérhető
  • 7 éves kissrácot terelő
Én egyre inkább úgy látom, hogy teljesen gyerekre kell szabni ezt (is). A képek méretét, a választott motivációt, talán még a betanítás módszerét is. Persze én csak egy kezdő szülő vagyok, aki olvasgat mindenfélét és minden útjába kerülő gyógypedagógust kifaggat. :D És tényleg mást mondott mind a 3 (jé, én is pont 3-nál tartok), így a saját fejem után megyek (szokás szerint). :)
A szülőképzés szótól lassan viszketni kezdek. December óta túrom a weboldalakat szülőképzés után, már órákat töltöttem a kereséssel. Vagy messze van (pl. Kecskemét), vagy még messzebb van (mert épp mi külföldön), vagy csak 3 év feletti gyerekeseknek, vagy csak a "nálunk gondozásba vett gyerekek szüleinek" vagy pl szakembereknek szól a képzés. És gyanítom, hogy nem vihetem a gyerekem :silly: , akit hová is rakhatnék arra a 8-10 órára? Már holnap mennék, ha Budapesten lenne és mondjuk max. 4-5 órás (már az is necces). De persze olyat nem találok. Mások hogy oldják meg?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Képcserés kommunikáció 7 éve 8 hónapja #41614

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Képcserés kommunikáció 7 éve 7 hónapja #41804

  • Nina42
  • Nina42 profilkép
  • Nem elérhető
  • 7 éves kissrácot terelő
1 hónapja írtam, akkor nem akart működni, rá sem nézett a képre és nem is érdekelte az egész. Most újra belevágtunk Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Képcserés kommunikáció 7 éve 7 hónapja #41805

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Nina, királyság! :cheer:
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Képcserés kommunikáció 7 éve 5 hónapja #42195

  • Nina42
  • Nina42 profilkép
  • Nem elérhető
  • 7 éves kissrácot terelő
Megint változás. Elmúlt a cél nélküli tépőzár tépkedés (jó a hangja) és szétdobálás. Gyerek csomó kártyát elhagyott, mert inkább csak mondja, hogy mit kér. Jön, belebámul az arcomba és pl. közli, hogy "mese" vagy "bubi". (Én is próbáltam felvenni vele valami kontaktust, hogy rám figyeljen, ezt szépen átvette. :D) Máskor ül a PECS könyv felett és sorolja a dolgok nevét. Azt hiszem, ennek is örülök. Az új kártyákat meg hozza és teszteli, hogy mit kap érte. :)
De most vajon merre kellene haladni? Még több kártyát gyártani és új szavakat tanítani vele? Cselekvések és tevékenységek (labdázás, hintázás, biciklizés) képét is megcsinálni? Helyekét (játszótér, bolt), ami majd a napirend irányába is mutat? Mondatalkotás felé elmenni (mondatcsík és kérek szimbólum)? Szívesen fogadok ötleteket. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Képcserés kommunikáció 7 éve 5 hónapja #42197

  • Szanya1
  • Szanya1 profilkép
  • Nem elérhető
  • admin
Először a Kérek jön, és ha eddig nem volt, akkor a Segíts.
A cselekvéseknél arra kellene figyelni majd, hogy ne kavarodjon meg, mivel eddig -kiflit- volt (elvileg, de a kérekkel mindenképpen ez a forma jön be), a cselekvéseknél viszont ez sokkal bonyolultabb, hiszen vagy "labdázni" vagy "labdázást", utóbbi nálunk oda vezetett, hogy minden ige így végezte, vért izzadok a mai napig a ragozással. A helyeket nem biztos, hogy érdemes PECS könyvbe rakni, mert ha kitalálja, hogy boltba akar menni, akkor nem biztos, hogy lesz rá idő, mód, stb. (Tényleg, ha eddig nem volt, akkor kell egy Nincs kártya.) Ezeket általában csak napirendben használjuk és mikor már automatikus, akkor megkaphatja pl. a hétvége egy részének a programjainak a beosztását, vagy felajánlhatsz 2 kártyát, amiből választhat (állatkert/mozi).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Képcserés kommunikáció 7 éve 3 hónapja #42498

  • Nina42
  • Nina42 profilkép
  • Nem elérhető
  • 7 éves kissrácot terelő
Megint én. :) Szanya, most látom, hogy nem válaszoltam, pedig tök jó gondolatokat írtál, amiket el is raktam magamban. Szóval köszi. :)
Gyártom az új kártyahalmot szorgalmasan. És csinálok napirendet is, de azt egyelőre főleg magamnak. Rám fog férni.
Kedvenc 3 évesem hamarosan PECS csoportba (2 fős csoport) fog járni, kommunikációt-szociális részt fejleszteni. Ez szerintem sok szempontból szuper ötlet és azt hiszem, hogy jól együtt lehet dolgozni a fejlesztőkkel. De kicsit aggódom is, mert már az elején van kis konfliktus. :( Azt szeretnék, hogy megvegyem az eredeti PECS mappát, hogy a gyereket ne zavarja össze, hogy otthon másfajta van... Nem szeretném megvenni, drága, feleslegesnek érzem, az én gyerekem (nyilván én ismerem, ők még nem) végtelenül rugalmas, kb. bármilyen mappából, dobozból, szatyorból kikeresi azt a képet, amit akar, ilyesmire nem érzékeny. Ezt elmondtam, de láthatóan nem igazán hitték el, de legalább most talán én lettem az akadékoskodó szülő. :) (és át is viszem az ezzel kapcsolatos kérdésem a mindennapi részbe)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.041 másodperc