Csomós Miklós Főpolgármester-helyettes két autista és egy halmozottan sérült csoport indítására tett javaslatot a Fővárosi Közgyűlésnek. Az előterjesztés hivatkozik a törvényi háttérre, mely szerint a nem integrálható gyermekek ellátása az önkormányzat feladata, valamint rávilágít a tényre, hogy a sajátos nevelési igényű gyermekek ellátása jelenleg csak részlegesen megoldott, ezért a Fővárosi Önkormányzat alapítványokkal, nonprofit szervezetekkel kötött közszolgáltatási szerződést számukra. A főváros intézményhálózat feladatátszervezései lehetővé tennék a három új csoport indítását.
A két intézmény, ahol a személyi feltételek adottak, Szent Miklós Általános Iskola, Diákotthon és Gyermekotthon (1035 Bp., Miklós tér 5.) és a Gennaro Verolino Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Gyermekotthon (1121 Bp., Hegyhát u. 19.)
Az Autizmus Alapítvány útmutatásai alapján elkészült a szükséges tárgyi eszközök listája is. A Főpolgármester-helyettes úr javasolja a feladat ellátásához szükséges 6,5 M Ft átcsoportosítását a gyógypedagógiai intézmények számára. Sajnos az összeget a nonprofit szervezetek számára előirányzott költségvetési keretből vonnák el, feltételezve, hogy a csoportok indítása csökkentené az alapítványoknál és egyéb nonprofit szervezeteknél ellátott gyermekek számát.
Az előterjesztést a Fővárosi Közgyűlés 2012. június 20-án tárgyalja.
A javaslat itt olvasható:
A Fővárosi Közgyűlés nyilvános üléseinek napirendje
Az indítványt a Fővárosi Közgyűlés egyhangúlag támogatta. (MTI)