LOGIN
Regisztráció
Avatar
Nincs még fiókja?

Regisztrációjával hozzáfér a letölthető feladatokhoz, vizuális eszközökhöz és hozzászólhat a fórumhoz is, amennyiben elfogadja az Adatkezelési szabályzatot.

Elfelejtettem a jelszavam - Elfelejtettem a felhasználónevet

Felhasználó
Jelszó

Önállóbb életre alkalmas lakóközösségekbe költözhet a Bélapátfalvai Idősek, Fogyatékosok Otthonának százötven lakója egy egymilliárd forintos, európai uniós támogatásból megvalósult beruházás révén - tájékoztatta a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság csütörtökön az MTI-t.    
 
A közleményben felidézték: a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) keretében megvalósult projekt révén az állami fenntartású otthon tizenöt helyszínen biztosít támogatott lakhatást enyhe, középsúlyos és súlyos értelmi fogyatékossággal élő emberek részére. A lakóházban gondoskodnak a biztonságos környezet és az önálló vagy részben önálló életvitelhez szükséges feltételek megteremtéséről, a szükségleteknek megfelelő felügyeletről, a személyi és tárgyi feltételekről.    
 
A program keretében két új ingatlan épült Bélapátfalván, valamint 13 lakóházat alakítottak át a környező Bükkszentmártonban, Mónosbélben, Nagyvisnyón és Szilvásváradon.    
 
Kitértek arra: az intézmény a székhelyen működő szolgáltató központon keresztül biztosít étkezési, fejlesztési, foglalkoztatási lehetőségeket, nappali ellátást, a társadalmi életben való részvételt segítő szolgáltatásokat, szabadidős programokat, valamint ápolás-gondozást a lakóházakban élők számára, egyéni szükségleteik alapján.    
 
Ugyancsak az intézmény székhelyén működik majd a fogyatékossággal élők 25 férőhelyes gondozóháza, amely ideiglenes jelleggel, egy évre teljes körű ellátást nyújt olyan emberek számára, akiket a családjuk nem tud gondozni, vagy akiknek az átmeneti elhelyezését a család tehermentesítése indokolja.    
 
Az új szolgáltatási elemek bevezetésének köszönhetően az otthon új munkahelyeket is teremt a térségben élők részére.
   
A Bélapátfalvai Idősek, Fogyatékosok Otthona még 2013-ban nyerte el az európai uniós forrást. A kiköltöztetés ellen akkor Bélapátfalván és a környező településeken is tiltakoztak a helybéliek, a félelmeket azonban sikerült eloszlatni.